Од:

Груевски со хушкачка реторика се соочува со Хашкиот трибунал

Проф. Беса Арифи во интервју за НОВА говори за сите сценарија како да дојде до трансфер на власта, за погрешниот тајминг на Платформата, како и за кривичната одговорност на претседателот Иванов и Груевски.