30-07-2014 

Страницата на
НОВАконтакт

Секс афера: Словачкиот премиерот ја бакнува секретарката

од НОВА | објавено на: 30-08-2013 16:30:31

Секс афера ја тресе Словачка објавени се фотографии на кои премиерот Роберт Фицо е уловен од папараците како ја бакнува својата секретарка Јана Халацова.

Словачкиот неделник „Плус 7 дена“ објави фотографија од 21 август на која 49 – годишниот Фицо, со својот автомобил БМВ, без обезбедување ја испратил до дома својата секретарка Јана Халацова, каде се збогувале со бакнеж.

„Страстниот премиер: Фицо во автомобил се бакнуваше со секретарката!”, напиша неделникот додавајќи дека претходно наводната двојка минала четири часа во замок каде има луксузен ресторан и соби за престој на гостите.

За премиерот случајот е „смешен“, бидејќи на вечерата присуствувале и други четири лица кои заминале во исто време.

Тој со Халацова соработувал од времето кога како лидер на опозицијата бил на чело на левоориентираната Социјалдемократска партијата СМЕР.

Фицо е оженет со Светлана, која е правник и со неа има еден син.

Останатo од НОВА

Киднапирана сопругата на камерунскиот вицепремиер

Припадници на нигериската исламистичка група Боко Харам киднапираа неколку лица во северен Камерун, меѓу кои е и сопругата на камерунскиот вицепремиер Амаду Али. Грабнат е и локален верски лидер, кој е градоначалник на градот Колофата. Како што соопшти претставникот на камерунската армија, полковник Феликс Нџи Формекон, членовите на Боко Харам ја преминале нигериско-камерунската граница и го нападнале пограничниот град Колофата во северен Камерун. „Луѓето на Боко Харам се‘ уште се во градот и водат борби со нашите војници, изјави Формекон. Тој соопшти дека сопругата на вицепремиерот Али била киднапирана од нивниот дом заедно со домашните помошнички. При нападот, телохранителите успеле да го извлечат и вицепремиерот Али од домот, каде со семејството го прославувал Рамазан Бајрам, и да го пренесат во соседниот град Мора. Формекон истакна дека при судирите во Колофата сигурно има и загинати и ранети, но дека засега нема податоци за конкретни бројки на жртви.

Косово-Убиен кандидатот за пратеник на ДПК

Непознати лица синоќа