27-05-2015 

Заљубен @SULIMANOVIC

од НОВА | објавено на: 05-02-2013 12:18:14

Си бил заљубен некад, брат? Сигурно си бил. И ти си јака фаца ко мене. Парче праиш по градов. Све сме ПРОБАЛЕ.

Али зборам за заљубуење до коске, ти текнуе? Коа не знаеш дали ти е убаво или НЕ.

Ти бар ме знаеш. Ја од увек сум растурал, праел пари и уживал у популарност. Али од коа ја упознав се сменив. Се праам јак, али џабе глумам БРАТ.

Не лажам ја никад. Не сум педер у душа. Пошто мрзам педери. Од душа. Знаеш и ТИ.


Све давам за нејзе. Чоек ја напраив. Ја издигнав. Ѝ најдов јака работа. Тие таму кај шо работи се плашат од мене па она сеа праи шо сака. Па ќе праи, брат. ГАЗДАРИЦА Е.

Све сум Ѝ дал само да и ги мрсам косите. Али коа ќе ја спомне некој друг здивуам БРАТ.


Одма убијам све! Праам листа и убијам! Има да и се извинат СИТЕ!


А тоа шо зборат дека сум ја терал да носи ролка, тоа нема везе. Тоа е од злоба. Шљивки праат само сељаци!


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на НОВА.

Останато од Идеи

Пребројување на симпатизери или одбројување до крајот на партократијата

Студетите, граѓанскиот организации, поединците во неделата не дојдоа да му потпишат бланко на Зоран Заев дека тие се негови гласачи. Тие беа таму за да му кажат на Груевски да си замине со неговата авторитарност и клептократија таму каде што му е местото а на Зоран Заев во очи да му соопштат дека немаат намера повторно едно зло да заменат со друго

прочитај повеќе

За 71-годишнината од депортацијата на кримските Татари

Според податоците на националното движење на кримските Татари, во првите 4 години од депортацијата од нив умреле 46,2 % (според официјалната статистика - 23 %, односно 44,9 илјади)

прочитај повеќе

(ВИДЕО) Дежуловиќ и Луциќ со песна за премиерот Груевски

Познатите хрватски новинари и писатели Предраг Луциќ и Борис Дежуловиќ, некогашни уредници во култниот весник „Ферал трибјун“, испратија порака со чаша македонско вино порачувајќи му на Груевски дека е време да поднесе оставка, пеејќи ја „Песната за Груевски“

прочитај повеќе

(ВИДЕО) Безгласниот говор на Никола Груевски

До редакцијата на НОВА стигна допис од SilentTV кои велат “сецкале, монтирале и свашта правеле“ за безгласната политика на премиерот Никола Груевски. Видеото кое го испратија е сатирично

прочитај повеќе

Доста е

Доста е дечки. Доста е. Земете си ги милионите, земете си ги жените, швалерките, фамилиите и роднините и одете си. Доста е. Оставете не да се сакаме, да му се радуваме на животот, да пиеме пиво во понеделник вечер уз муабет за тоа кај сме биле, со кого сме биле и што сме правеле викендов, а не за Груевски и Заев, за Бранко и Љубчо, за Ојле и за Дојле.

прочитај повеќе

Твитерџии од Тетово: Не ширете дезинформации, Тетово е комплетно мирно

По вестите на одредени медиуми дека полициски сили се упатуваат кон тетово, корисниците на социјалната мрежа Твитер од овој град пишуваат дека градот е мирен и повикаа да не се шират дезинформации

прочитај повеќе

Сите сме исти, луѓе створени од Бога, време е да се соединиме

Дедо ми викаше во секое сончогледово цвеќе има расипан сончоглед но и добар, така е и со луѓето. Има добри Македонци, добри Албанци, а и лоши Македонци и лоши Албанци. Живееме во 21 век, сите сме исти, луѓе створени од Бога, време е да се соединиме и да покажеме дека можеме и умееме да створиме повторно единство.

прочитај повеќе

Куманово има поминато многу тешки мигови низ историјата! Ќе го помине и овој!

Луми Бекири, Студентски пленум: Во целиот тој страв и срам што го голта Куманово, срцето ми го стоплуваат соседите Македонци, Срби, Роми кои рано изутрина тропнаа на мојата врата за да покажат дека тука се, сите сме заедно во ова, колку и проклето тешко да е!

прочитај повеќе

 НАШИТЕ ДЕЦА НЕ СЕ ВАШ ИНСТРУМЕНТ !!!

Ако ние дозволиме да ги изгубат своите надежи, своите соништа, својата амбиција – тогаш сите ние, заедно со вас, сме ја изгубиле иднината. НИЕ СТОИМЕ ЗАД НАШИТЕ ДЕЦА!!! Тие се нашето богатство , а не ваш инструмент!!!

прочитај повеќе

Лина Ќостарова-Унковска: Кому му користат насилните протести?

„Најмногу на врхушката на власт, против која протестираме. Насилството за нив е одличен повод и аргумент ЗА уште побрутално, контра-насилство. Гневот, бесот и неправдите кои сите ги чувствуваме мораат да бидат канализирани и изразени на поинакви, ненасилни начини. Затоа што насилството е она против кое се бориме сите овие години“

прочитај повеќе

Интервјуто на Црвенковски низ филтерот на твитерџии

Како твитерџии го видоа гостувањето на поранешниот претседател на РМ и поранешен лидер на СДСМ во емисијата „Топ тема“ на телевизијата „Телма“ - НОВА ви ги пренесува топ твитовите на оваа тема

прочитај повеќе

Твитерџии и #фалаНикола

По вчерашната изјава на премиерот Никола Груевски кој за време на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше реизбран за претседател на партијата изјави „Никој нема да ми каже фала“, неговата изјава денеска е хит на социјалните мрежи. Погледнете како твитерџиите му се заблагодарија на премиерот

прочитај повеќе

Лина Ќостарова-Унковска: Зошто треба да се поддржат средношколците

Лина Ќостарова-Унковска: Нашиот највисок интерес, токму затоа, треба да биде насочен кон младите и со нив. И кон поддршката што тие треба да ја добијат, а ја добиваат, некаде отворено, искрено и безусловно, но сеуште недоволно. Зашто, вистинското прашање тука и не е веќе матурата, екстерното, ниту возраста, или „каде им е местото“, туку фактот дека 18.000 средношколци, ширум земјава, излегоа и останаа на улиците во надеж дека ќе бидат слушнати

прочитај повеќе

За екстерното тестирање кај нас и во другите европски земји

Наставнички Пленум:Ве повикуваме да ги истражите другите образовни системи пред да тврдите дека ваквите екстерни проверки се дел од многу европски образовни системи. Ве повикуваме јавно да кажете каде се тестираат ученици секоја година во основно и средно образование?Ве повикуваме да кажете каде оценките од екстерно тестирање се внесуваат во свидетелството на ученикот?

прочитај повеќе

За волците, јагнето, референдумот и Македонија

Со овој резултат сметам дека е ставен вториот темел на демократска Македонија, каква што не ја познававме во изминатите 25 години. Студентскиот пленум кој ги инспирираше сите други пленуми, и сега Плоштад слобода со својата иницијатива, се зачетокот на современите демократски вредности во Македонија. Ова е тој процес кој не може повеќе никој да го запре или да го врати назад

прочитај повеќе

Сергеј Лавров: Во наш интерес е да не се распарчи Укрaина

Украинскиот амбасадор во Македонија, Јуриј Гончарук: Расколот на Украина е поволна само за Западот, бидејќи тоа «значи само едно – веднаш од европската страна, од натовската страна ќе има обиди да се направи Украина антируска», иако за тоа најмногу придонесува самата Русија

прочитај повеќе

Наставнички пленум: АПЕЛ до Адеми да ги повика средношколците на разговор

-Образованието е вашата област на делување. Вие сте одговорен за сите случувања и турбуленции кои денес се случуваат пред очите на целата македонска јавност и пошироко, реагираат од Наставничкиот пленум

прочитај повеќе

Има разлика!

Кочо Андоновски, директор на ЛГБТИ Центар, Македонија: На деветнаестти април, се навршуваат точно десет години од моето прво јавно излегување како геј маж. Реакциите беа бурни. Луѓе ми кажуваа дека многумина наместиле аларми, да „не заборават да го видат педерот, кој јавно ќе каже дека е тоа“. Тие можеби гледале во „педер“ секој ден, но не знаеле за тоа. Она што за мене беше шокантно е поддршката која ја добив.

прочитај повеќе

Наставнички пленум: Тажно е министре! Најдобрите училишта немаат настава

Наставничкиот пленум реагира на игнорантискиот однос на министерот за образование Абулаќим Адеми, кој иако вети, не ги повика средношколците на дебата. Поради тоа, речиси 18 илјади средношколци веќе 7 дена ја бојкотираат наставата во повеќе средни училишта во Македонија

прочитај повеќе

Средношколскиот Пленум направи ремикс на легендарната песна „Неправда“

Песната „Неправда“ од Лева Патика доби свој ремикс направен од страна на Средношколскиот Пленум

прочитај повеќе