Антонио Тајани

Тајани: Загрижен сум од можноста да се врати смртната казна во Турција

Антонио Тајани, претседател на Европскиот парламент денеска на „Твитер“ изрази загриженост во врска со идејата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за враќање на смртната…