Борко Ристовски

Ракомет: Барса со Лазаров и Ристовски пристигна во Келн (Видео)

Експедицијата на шпанскиот и европски гигант заедно со Кире Лазаров и Борко Ристовски, како дел од неа, вечерва се чекираше од пред хотелот „Радисон“ во кој ќе бидат сместени и останатите три екипи – Вардар, Веспрем и ПСЖЧервар: Ристовски е емоционално истрошен, ќе менуваме и формација

Селекторот на машката ракометна репрезентација објави список со 28 играчи за подготовките за СП 2017 во Франција. Без повик останаа голманот на Барселона, потоа Ацо Јоновски и Немања Прибак. Во тимот се враќа Филип Миркуловски