Чавков


Јанева најави кривични пријави против Чавков, Андонов и Атанасовски

По вчерашното отворање постапка против министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска со предметот “Тендери” и прес конференцијата на Милевска, вечерва на ТВ Телма Специјалната јавна обвинителка…
Димитриев предлага Чавков и Спасов да се вратат на министерските места

Привремениот премиер Емил Димитриев денеска до Собранието ги доставил оставките на министрите за внатрешни работи и труд и социјална политика, и замениците министри од редовите…


Спасовски: Наредувам да не се постапува по телеграмата на Чавков

Спасовски пак реагира дека тој како министер е задолжен за раководство со министерството, додека заменик-министерот учествува во прашањата поврзани само со организацијата на изборите