Договор

Не мрда од Лондон: Венгер во Арсенал за иста плата уште две сезони

Продолжувањето на соработката доаѓа по состанокот што францускиот менаџер го имал со газдата на клубот, Стен Кронке. Освоената титулата во ФА купот, според медиумите, била причина за подавање рака меѓу двете страни


Јувентус го продолжи договорот со Манџукиќ, го откупи на Квадрадо

Двајцата остануваат во Торино до летото во 2020 година. „Старата дама“ ја продолжи соработката со Хрватот за 12 месеци (актуелната завршуваше во 2019 година), а за услугите на Колумбиецот му плати 20 милиони евра на Челзи

Верен на „Олд трафорд“: Лингард во Манчестер Ј. до 2021 година

Англискиот репрезентативец ќе заработува неделна плата од 100.000 фунти. Меѓу „црвените ѓаволи“ пристигна на возраст од 17 години, за првиот тим дебитира под водство на Луи ван Гал, а оваа сезона има пет гола во 29 настапи


Фудбал: Рома нуди шестгодишен договор за Тоти како спортски директор

Италијанската фудбалска легенда има 40 години и дел е од составот на Спалети, но сè не се изјаснил дали ќе продолжи да игра и во наредната сезона. На 16 годишна возраст дебитира за римјаните под водство на Вујадин БошковАхмети до Каранза: ДУИ нема да брза со донесување одлука

Предлог законот за албанскиот јазик е подготвен и веќе е доставен заедно со другите спорни прашања и претставува предуслов за некој евентуален договор, но договор нема. Ова му го соопштил претседателот на ДУИ, Али Ахмети на амбасадорот на Шпанија, Рамон Абароа Каранза