Договор

Реал го „врза“ по Скопје: Зидан со нов договор и двојно поголема плата

Французинот, кој во вторникот ги предводеше „кралевите“ до шеста титула за 18 месеци колку што е на нивното кормило, останува на „Сантијаго Бернабеу“ уште три години за осум милиони евра по сезона наместо досегашните 4,35 милиони
Падна договор: Меси во Барса до 2021 година за неделни 570.000 евра

Каталонците ја објавија и висината на откупната клаузула за аргентинскиот фудбалски волшебник. Па, ако некој изрази желба да им го украде пред истек на договорот, ќе мора да изрази и подготвеност да плати 300 милиони евра


НБА лига: Кари уште пет години во Голден Стејт за 201 милиони долари

Освојувачот на шампионскиот прстен во НБА лигата и извонредниот бек шутер ја обновија соработката пришто управата на „вориорси“ ги понуди највносните услови досега што никако не можеше да бидат одбиени


Не мрда од Лондон: Венгер во Арсенал за иста плата уште две сезони

Продолжувањето на соработката доаѓа по состанокот што францускиот менаџер го имал со газдата на клубот, Стен Кронке. Освоената титулата во ФА купот, според медиумите, била причина за подавање рака меѓу двете страни


Јувентус го продолжи договорот со Манџукиќ, го откупи на Квадрадо

Двајцата остануваат во Торино до летото во 2020 година. „Старата дама“ ја продолжи соработката со Хрватот за 12 месеци (актуелната завршуваше во 2019 година), а за услугите на Колумбиецот му плати 20 милиони евра на Челзи