ЕрдоганВо Грција исчезнаа турски дипломати, осомничени соработници на Ѓулен

Во Грција исчезна двојка турски дипломати, кои се осомничени за членство во Фетхулахстичката терористичка организација (ФЕТО), јави турската новинска агенција Анадолија, повикувајќи се на неименуван…
Една минута вести: 70 отсто од жените биле жртви на семејно насилство

Европратениците Вајгел, Кукан и Флекенштајн се оптимисти дека изборите ќе бидат фер и транспарентни.  70 проценти од жените во Македонија биле жртви на семејно насилство….
Турција смени 24 градоначалници

Според гувернерот на провинцијата Дијарбакир, општините биле водени од локални соработници на про-курдската Демократска народна партија