гласање

ДИК: Гласањето во затворите и дијаспората се одвива во најдобар ред

Државната избрна комисија на денешната прес конференција соопшти дека гласањето за затворениците, болните и дијаспората тече во најдобар ред. „Сите гласачки места на територијата на…


Денеска гласаат затворениците, дијаспората и болните и изнемоштените

Со гласање на затворениците, раселените, болните и изнемоштените лица, како и со гласањето во дијаспората стартуваа деветтите по ред парламентарни избори во независна Македонија. Избирачките…