Ѓорѓе ИвановИванов на самит во Дубровник

Претседателот Ѓорге Иванов денеска и утре ќе престојува во работна посета на Република Хрватска, каде ќе учествува на самитот на шефови на држави и на…


Иванов од Словенија: Крајно време е Македонија да влезе во ЕУ и НАТО

На состанокот на лидерите на Брдо­ Бриони процесот, чија домаќин е Словенија, учествуваат претседателите на Германија, Србија, Црна Гора, Косово Хашим Тачи, Албанија и Босна и ХерцеговинаЛидерите со честитки по повод Рамазан

Лидерите на земјава по повод Рамазанските пости упатија честитки преку медиумите до сите граѓани од исламска вероисповед. Претседателот Ѓорге Иванов упати честитка до поглаварот на…
Иванов ја обвини германската амбасадорка за ширење „лажни вести“

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов вечерва ја нападна германската амбасадорка во земјата Кристине Алтхаузер, обвинувајќи ја дека шири „лажни вести“. Иванов оценува дека нивото на германската…