Квалификации за ЕП 2018


Чесите ги дочекаа своите пет минути: Македонија разбиена во Плзен

Домашната селекција триумфира со 35:28 во квалификациите за ЕП 2018. Најефикасен во лошиот настап на националниот тим и овојпат беше Кире Лазаров со 9 гола, Манасков реализира 8. Чехот Хрстка прв стрелец во мечот со 10 гола
Ракометарите се собраа во Скопје: Червар сака да види глад за победи

На првиот тренинг присуствуваа 15 од вкупно 21 играч на списокот. Националниот тим ќе се комплетира утре со доаѓањето на Лазаров, Ристовски, Марковски, Арнаудовскки, Јоновски и Манасков. Дуелот со Украина, воведен во квалификациите за ЕП 2018, е во среда во Скопје