Леванте

Ново добро издание за Леванте: Барди со гол и асистенција против Кадиз

Македонскиот репрезентативец за првпат беше во почетниот состав на екипата од Валенсија и возврати на најдобар можен начин. Му додаде на Хозе Кампана во 16 минута за водство со 1:0 и реализира во 55 минута за 2:0


Брза потврда од Валенсија: Барди во Леванте до 2020 година

Македонскиот репрезентативец успешно ги мина лекарските прегледи и потпиша тригодишен договор со шпанскиот прволигаш од Валенсија со опција за продолжување на соработката за дополнителни две сезони. Вредноста на трансферот е 1,5 милиони евра


Со среќа момци: Барди пред потпис со Леванте, Елмас со Фенербахче

Барди во моментот се наоѓа во Валенсија и подложен е на лекарски прегледи во екипата која се враќа во Примера за наредната сезона. Елмас е во Истанбул на финални преговори со Фенербахче. Според најавите од медиумите во Шпанија и Турција наскоро се очекува и официјализирање на трансферите