Лихтенштајн

Квалификации за СП 2018: Македонија со три гола до три бода во Вадуц

Еврогол на Бобан Николов во финишот на првото полувреме и два на Илија Несторовски во второто за очекувана и заслужена победа над Лихтенштајн во Вадуц во квалификациите за СП 2018. Напаѓачот на Палермо не реализира пенал во 90 минута. „Црвено-жолтите“ во вторник во Скопје ќе играат пријателски меч со Белорусија, на 11 јуни ќе бидат домаќини на Шпанија

Македонија пред Вадуц: Дојде и Стјепановиќ, неизвесен Спировски

Вардаровиот играч мора да носи имобилизатор на десната дланка за заштита на скршеницата на палецот. Дозволата за негов настап е кај делегатот на средбата, па затоа и упатената покана за фудбалерот на Вроцлав кој експресно одговори и допатува на подготовките во Скопје.


Квалификации за СП 2018: Македонија почна да се остри за Лихтенштајн

„Црвено-жолтите“ не бегаат од фаворитската улога, но и самите се свесни дека ќе мора и да ја оправдаат на терен и конечно, по пдоолго време, да почнат да напредуваат на ФИФА ранг листата. Натпреварот е во петок на „Рејнпарк“ во Вадуц со почеток во 20,45 ч.