Луис ЕнрикеЕнрике: Ова беше вечер на катастрофа, одговорноста е моја

Тренерот на Барселона го призна поразот и фактот дека француската екипа беше подобра од неговата. Удел во лошото издание на Каталонците имаше и неговата одлука за формациска промена од 4-3-3 во 4-2-3-1 што ја објасни со намерата за Меси да може повеќе да игра со топка


Енрике: Барса не е машина, па да притиснете копче и добиете сок

Тренерот на Каталонците, Луис Енрике воопшто не делуваше загрижено на прес конференцијата по поразот од Манчестер сити на „Етихад“ иако неговата екипа со бод ќе обезбедеше осминафинале во ЛШ