марихуана

Откриени над 700 килограми марихуана во камион на Македонец

Албанската полиција во пристанишниот град Драч уапсила македонски државјанин, откако во возилото што го управувал била отриена голема количина марихуана. Во полициското соопштение стои дека…


Уапсени шверцери на дрога, ја пренесувале преку Охридското Езеро

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција соопшти дека во координирана акција со  Одделот за организиран криминал при Министерството за внатрешни работи…Филип Достовски, неуморен активист за легализација на канабисот

Лекува ли маслото од канабис болест како ракот? Зошто треба да се легализира растението и кои се придобивките од него? Одговорите од активистот од „Зелена Алтернатива“