навивачи

Суперкуп: Пазарна инспекција не реагира, навивачите ќе спијат по куќи

Државниот пазарен инспекторат нема направено вонредни контроли во хотелите и мотелите во Скопје во пресрет на Суперкупот. Оттаму велат дека досега до нив немало поплаки…


Семејството Дела Вале објави: Фиорентина на продажба

Трговците со кожна галантерија и чевли одлучија да се повлечат поради незадоволство на навивачите. Клубот го презедоа во 2002 година како четвртолигаш, под банкрот и без можност за користење на името, но набрзо успеаја да го заменат привременото име Фиренца Виола со традиционалното(ВИДЕО) Шпанија: Навивачи на Динамо З. кршеа се пред себе во Севилја

Околу 100 фанови на „модрите“, како што пишува „Ел Мундо Депортиво“, кршеле се пред себе во центарот на градот. Дошло и до масовни тепачки пришто се користеле со палки и инвентар од околните кафулиња.