Никола Груевски

Кој му е шеф на Митко Чавков, министерот или лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

#НикогашПовеќеВМРО pic.twitter.com/5LE3U42aRT — EmptyPersona (@darkhour_seeker) April 28, 2017 Министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, денеска обелодени дека директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков,…Заев: Државен интерес број еден е одблокирање на демократскиот процес

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција од Собранието, денеска потенцираше дека сите реплики и контрареплики, на како што рече, новата опозиција – ВМРО-ДПМНЕ, за…