Њујорк(ВИДЕО) Холивудските актери го имитираа и го исмеваа Трамп

Неколку илјади луѓе бе дел од протестот во Њујорк синоќа пред зградата на Трамп, по повод инаугурацијата на Доналд Трамп за претседател на САД. Меѓу нив имаше голем број политичари и холивудски ѕвезди