Париз


Енрике: Ова беше вечер на катастрофа, одговорноста е моја

Тренерот на Барселона го призна поразот и фактот дека француската екипа беше подобра од неговата. Удел во лошото издание на Каталонците имаше и неговата одлука за формациска промена од 4-3-3 во 4-2-3-1 што ја објасни со намерата за Меси да може повеќе да игра со топка


Ајфеловата кула, „Вембли“, „Алијанц арена“ во боите на Шапекоенсе

Дел од најпознатите светски зданија, споменици и стадиони се осветлени во зелено и бело како израз на почит кон трагично загинатите ччленови на бразилскиот клуб во авионската несреќа во Колумбија


Една година по пеколот во Париз: Тероризмот се уште демне

Со комеморација францускиот претседател Франсоа Оланд го започна одбележување на првата годишнина од терористичките напади во Париз откривајќи спомен плоча во чест на мажот кој…


Мареј: Сакам да уживам како број еден, може да трае само една недела

Британецот ќе има 405 бода повеќе од Ѓоковиќ на ранг листата што утре ќе ја објави АТП. Србинот, сепак, сè уште може да заврши како прв рекет во 2016 година ако го освои Лондон и притоа ги добие сите три меча во групата


Ѓоковиќ не е повеќе лидер: Мареј прв Британец на врвот на АТП листата

Британецот ќе има пет бода повеќе од Србинот на новото рангирање во понеделник. Во финалето во Париз се пласира без борба, откако Раониќ го предаде мечот поради повреда. За титулата во Париз ќе игра против Џон Изнер