Перо Антиќ

Кошарка, Евролига: Фенербахче на Антиќ и ЦСКА М. на Фајналфорот

По двете победи во Атина, тимот од Истанбул го совлада Панатинаикос со 79:61 и со максимални 3:0 ја доби четврт-финалната серија. Со ист резултат до завршниот турнир се пробија и московјани кои вечерва во Виторија ја поразија Басконија со 90:88


Евролига: Фенербахче на Антиќ и ЦСКА М. на чекор до Фајналфор

Тимот од Истанбул по вторпат го порази Панатинаикос во Атина (80:75) за водство со 2:0 во четвртфиналната серија. Македонскиот интерационалец за деветте минути на терен имаше ефект од три поени и два скока. Со две победи и московјани ќе патуваат на мегдан на Басконија во Шпанија


Евролига: Фенербахче по вторпат подобар од ЦСКА, 9 коша на Перо Антиќ

Македонскиот интернационалец одигра 20 минути против европскиот првак. Постигна две тројки, еден шут за „два“ и слободно и забележа пет скока. Жалгирис во Каунас ја совлада Барселона со 89:85
Антиќ поентерски скромен во Атина: Само три коша против Панатинаикос

Македонскиот интернационалец одигра 23 минути за Фенербахче пришто погоди по еднаш од игра и од линијата за слободни фрлања и запиша седум скока од вкупно 40. тимски. „Зелените“ на крајот славеа со 81:70Шеста победа на Фенербахче во Евролига: Антиќ со седум коша во Милано

Тимот од Истанбул славеше над Армани со 79:70, македонскиот интернационалец беше прецизен во единствениот обид за „два“, стоотстотен беше и од линијата за слободни фрлања (2/2) и погоди една тројка од шест упатени удари


Кошарка, Евролига: Скромни два коша на Антиќ

Фенербахче го совлада Галатасарај со 103:87. Тимот на македонскиот интернационалец со максимален ефект по четири кола како и ЦСКА Москва, противникот, пак, заедно со Уникс Казан сè уште не знаат за победа во сезоната