Платформа

Алими ја презентираше платформата, Димовски побара нови избори

Таканаречената Тиранска Платформа е главната тема околу која се кршат копјата во Собранието изминативе три дена. Додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни реплики и контра-реплики…Илиески: Ќе се интензивираат активностите на „За заедничка Македонија“

Богдан Илиески, еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“, денеска најави дека активностите на движењето нема да запрат, туку повеќе ќе се интензивираат во…


Сите пораки до Иванов за одлуката да не го додели мандататот на СДСМ

Десетина функционери, дипломати, еврокомесари изминативе денови го повикаа претседателот Ѓорге Иванов да ја преиспита својата одлука да не го додели мандатот на СДСМ откако партијата…


Синдикатот на дипломатите се оградува од постапките на Иванов

СМДС го повикуваат Претседателот Иванов да ги преиспита своите сознанија, да не се базира само на медиумски јавувања посебно кога се работи за изнесување оценки каде се инволвирани странски држави