прослава

Федерер бурно ја прославил титулата на Вимблдон: Ми „звони“ во главата

Швајцарецот вчера попладне ја освои рекордната осма титула во Лондон по победата во финалето против Марин Чилиќ и реши да остане со „спуштена рачна“ на прославата. Затоа утрово, како што самиот кажа, се разбудил со силна главоболка по освојувањето на 19. гренслем турнир во кариерата


Град Скопје парите од новогодишната прослава ќе ги даде за Момин Поток

Парите од откажаната новогодишна прослава Град Скопје ќе ги искористи за проширување на капацитетот на пунктот за бездомници Момин Поток, најави денеска градоначалникот Коце Трајановски….


Центар не ја откажува прославата, но апелира фирмите да донираат

3 милиони денари или 48.780 евра ќе чини новогодишната прослава која ќе ја организира Општината Центар, информираше денеска на прес конференција градоначалникот Андреј Жерновски. Тој…