Путин

Неочекуван пораз на Путин среде Москва

Иако Единствена Русија освои мнозинство места на локалните избори, коалицијата на либералните опозициск партии оствари неочекуван триумф во повеќе избирачки единици во центарот на Москва,…

На протестите во Москва уапсен и опозицискиот лидер Навални

Руската полиција го приведе опозицискиот лидер, Алексеј Навални, во центарот на Москва, каде се одржуваше протестот против корупција, што го организираше тој. Стотици опозициски демонстранти…

Путин во посета на Атос

Oткако во петокот Владимир Путин потпиша економски договори со Грција за време на својата дводневна посета, рускиот претседател денес е на Атос. Во ова место…