репрезентацијаБугарија му пресуди: Дени Блинд доби отказ по враќањето од Софија

„Лалињата“, по поразот на „Васил Левски“, паднаа на четвртото место во групата А и се најдоа во неприлика повторно да останат без учество на големо фудбалско натпреварување по ЕП 2016. Оттука и експресната одлука на холандскиот фудбалски сојуз (КНВБ)Македонија пред Вадуц: Дојде и Стјепановиќ, неизвесен Спировски

Вардаровиот играч мора да носи имобилизатор на десната дланка за заштита на скршеницата на палецот. Дозволата за негов настап е кај делегатот на средбата, па затоа и упатената покана за фудбалерот на Вроцлав кој експресно одговори и допатува на подготовките во Скопје.


Проштален меч: Подолски против Англија се збогува со Германија

Напаѓачот на Галатасарај утревечер ќе има чест да биде и предводник на „панцерите“ во Дортмунд. За германската репрезентацијата дебитира во 2004 година и од тогаш постигна 48 гола во 130 натпревари
Давитков: Без двоумење прифатив,а можев да пијам сок на плажа во Дубаи

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) денеска обзнани дека е ставен крај на селекторската сага. Кормилото на „црвено-жолтите“ му е доверено на 53 годишниот стручњак од Кочани чија задача ќе биде подигнување на паднатиот национален тим