Самит

Груевски на самит во Брисел, денеска ќе има средба со Могерини

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, со партиска делегација утринава во Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во Брисел ќе се сретне со Високата претставничка за…