Скопје

Суперкуп: Пазарна инспекција не реагира, навивачите ќе спијат по куќи

Државниот пазарен инспекторат нема направено вонредни контроли во хотелите и мотелите во Скопје во пресрет на Суперкупот. Оттаму велат дека досега до нив немало поплаки…
Македонија на тест во Скопје: Турција како загревање за Шпанија

Вечерашниот пријателски фудбалски меч на „Телеком арена“ е одлична прилика за репрезентацијата со добра игра и резултат да се најави претстојното гостуање на „црвената фурија“ во сабота во Скопје во квалификациите за СП 2018 во Русија


Касами: Хан и европратениците бараат што побрзо Собрание и Влада

Според лидерот на БЕСА Хан порачал дека политичките лидери имаат огромна одговорност за враќање на земјата кон евроатлантскиот пат, да ги стават интересите на државата пред партиските и дека тие ја подржуваат Македонија за излез од кризата