Суперкуп


УЕФА делегира: Суперкупот доверен на Италијанецот Џанлука Роки

Роки е интернационален судија од 2008 година и досега бил главен судија на 72 меча под капа на УЕФА. Во сезоната 2008/09 му судеше на Пелистер против АПОЕЛ во првото квалификациско коло за Лига Европа