Светско првенство Франција(ВИДЕО) Македонија по петти пат на мундијалската сцена

  Македонија утре попладне (17.45 ч.) го почнува петтото учество на Светските првенства во ракомет во машка конкуренција. Прв ривал на „црвено-жолтите“ во Мец, Франција,…