Титула

Федерер бурно ја прославил титулата на Вимблдон: Ми „звони“ во главата

Швајцарецот вчера попладне ја освои рекордната осма титула во Лондон по победата во финалето против Марин Чилиќ и реши да остане со „спуштена рачна“ на прославата. Затоа утрово, како што самиот кажа, се разбудил со силна главоболка по освојувањето на 19. гренслем турнир во кариерата


Подготвен за напад на Вимблдон: Ѓоковиќ го освои турнирот во Истбурн

Српскиот тениски ас во финалето го совлада Французинот Гаел Монфис со 6:3, 6:4 за само втора титула во 2017 година по премиерната во Доха во јануари и вкупно 68 во кариерата, но и одлична лична најава пред почетокот на третиот гренслем во сезоната
Стоилов: Знаевме што треба да правиме, одбраната и голманот пресудија

Kапитенот на „црвено-црните“ заврши без постигнат гол на Фајналфор турнирот во Келн, но неговиот придонес во бедемот пред Арпад Штербик беше за чиста десетка против Барселона и против ПСЖ


Премиерлига: Челзи се офајди со 150 милиони фунти за титулата

Сумата што ќе легне на сметка на лондонските „сини“ доаѓа од наградниот фонд за елитното фудбалско натпреварување во Англија и од ТВ правата и за две третини е поголема од онаа на Лестер за историскиот успех на клубот од „Кинг Пауер“ стадионот во минатата сезонаГолеада во Лондон: Челзи ја завери титулата, прославата на 21 мај

„Сините“ на својот „Стемфорд бриџ“ славеа со 4:3 против расположениот Вотфорд на Валтер Мацари во заостанатиот натпревар од 28 коло. Шампионската прослава е закажана за недела по средбата по формалните 90 минути против отпишаниот СандерендОдличен вовед пред ЛШ во Будимпешта: ЖРК Вардар со регионална титула

„Црвено-црните“ го архивираа првиот трофеј во третото учество во ВРХЛ лигата по победата над Будуќност со 27:25. Бронзениот медал на турнирот во Скопје го освои екипата на Крим Меркатор која во дуелот за трето место беше подобра од Подравка со 31:25