Тотенхем


Премиерлига: Коста проработе, Челзи на плус седум од Тотенхем

„Сините“ ја „Стемфорд бриџ“ го поразија Саутемптон со 4:2 со два гола на шпанскиот репрезентативец и по еден на Азар и Кејхил. Тотенхем вечерва му гостува на Кристас палас и со евентуална победа ќе се врати на четири бода од градскиот ривалПремиерлига: Челзи на безбедни седум бода од Тотенхем

Лондонските сини славеа на гости кај Борнмут со 3:1 што е нивна 24 победа во сезоната. „Спарси“ со 4:0 го декласираа Вотфорд, како фаворити се потврдија и Ливерпул и Манчестер сити во дуелите со Стоук, односно, Хал


Премиерлига: Тотенхем на минус седум од Челзи, Лестер како препороден

Лондонските „сини“ беа непријатно изненадени на „Стемфорд бриџ“ од Кристал палас со 1:2, „спарси“ го совладаа Барнли на гости со 2:0, а со ист резултат и шампионот освои три бода против Стоук за четврта победа во низа по разделбата со Клаудио Раниери
Анализа, Премиерлига: Еден бод дели пет клуба, кој прв до целта?

Само еден поглед на табелата упатува на заклучок дека нè очекува најтесната и најнеизвесна борба за тронот во средина што ги обединува некои од најголемите тренерски имиња како Мурињо, Гвардиола, Венгер, Конте, Клоп