ЦСКА Москва

Евролига: Фенербахче на Антиќ и ЦСКА М. на чекор до Фајналфор

Тимот од Истанбул по вторпат го порази Панатинаикос во Атина (80:75) за водство со 2:0 во четвртфиналната серија. Македонскиот интерационалец за деветте минути на терен имаше ефект од три поени и два скока. Со две победи и московјани ќе патуваат на мегдан на Басконија во Шпанија


Евролига: Фенербахче по вторпат подобар од ЦСКА, 9 коша на Перо Антиќ

Македонскиот интернационалец одигра 20 минути против европскиот првак. Постигна две тројки, еден шут за „два“ и слободно и забележа пет скока. Жалгирис во Каунас ја совлада Барселона со 89:85


Бод рамен на пораз за „армејците“: ЦСКА М. елиминирана од ЛШ (ВИДЕО)

„Армејците“ ремизираа во Москва против Баер Леверкузен и ги загуби сите шанси за топ 16 фазата. Рускиот тим би можел да остане и без Лига Европа доколку Тотенхем го совлада Монако на „Луј Втори“