Турција


Фудбалски кандидатури: Германија и Турција по ЕП 2024

УЕФА потврди дека добила само две целосни апликации за континенталниот турнир по седум години. Конечната одлука ќе биде донесена во септември догодина. Данска, Шведска, Норвешка и Финска се повлекоа од намерата за заеднички настапТурски медиуми: Просинечки на клупата на Бурсаспор

Поранешниот репрезентативец на Југославија и на Хрватска ја почна тренерската кариера како асистент во стручниот штаб на „коцкестите“ од каде преку Ц. Звезда и Кајзериспор стигна до селектор на Азербејџан