Владимир Путин


Путин го отвори Купот на конфедерации: Русија славеше над Нов Зеланд

„Зборнаја“ поведе со автоголот на Боксал во 31 минута, печат на победата стави Смолов во 69 минута. Домашната селекција не искористи уште неколку одлични шанси за поубедлива радост во што ја спречи и противничкиот голман Стефан Мариновиќ. Турнирот продолжува утре со два нови меча. Португалија – Мексико (17 ч.) и Камерун – Чиле (20 ч.) 


Путин за Трамп и Парискиот договор: “Don`t worry, be happy”

Рускиот претседател истакна дека договорот за климатските промени ќе стапи во сила во 2021 година и изрази надеж дека дотогаш има доволно време за изнаоѓање на заедники јазик со неговиот американски колега


Иванов денеска на средба со Путин

Со особено внимание следиме се што се случува во вашата земја и посакуваме внатреполитичката ситуација во Македонија да се развива согласно Уставот и демократските принципи,…