Од:

Вујиќ: Заев има обврска да ги објави документите за Груевски


Адвокатот на Зоран Заев, Мирослав Вујиќ во интервју за НОВА: Говори за видео снимките кои протекоа и вели дека незаконски се снимени и објавени, дека делото за шпиунажа и велепредавство е конструкција и сите документи што ги поседува Заев за Груевски и власта не може да бидат забранети за објавување.