Шкријељ: Ќе дадеме поддршка за секој предлог што значи заштита на антифашистичките вредности

Законот за здруженија и фондации навистина бара ревидирање, бидејќи станува збор за закон којшто е стар веќе десетина години. Апсолутно го поддржуваме правото на слобода на...

Дебата по повод Меѓународниот ден против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата

Шефот на Делегацијата на Европската Унија, амбасадорот Дејвид Гир денеска ќе ја отвори онлајн дебатата по повод Меѓународниот ден против хомофобијата, трансфобијата и бифобијата (ИДАХОТ). На...

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Процесот Брдо-Бриони во Словенија

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на Република Словенија, по повод учеството на јубилејниот десетти состанок на лидерите на земјите учеснички во...

Заев најави ново поглавје, Филипче, Битиќи, Царовска и Спасовски потпретседатели на СДСМ

СДСМ уште еднаш покажа силно, одлучно, одговорно и државничко однесување, покажа дека е локомотива на напредокот во државата. Темелот на новата политика, промените и новата енергија...

Заев: Северна Македонија ниту ќе провоцира, ниту ќе коленичи – ние не сме проблем, ние решаваме проблеми!

„Преку Договорот од Преспа и Договорот за добрососедство со Бугарија, ние ја потврдивме нашата искрена добрососедска намера кон сите. Република Северна Македонија ниту ќе провоцира, ниту...