Биланс од нападот со лак и стрела во Норвешка: Пет лица загинаа, двајца се повредени

Бројот на жртви во вчерашниот напад со лак и стрела во Норвешка достигна пет лица, а уште двајца се повредени, јавија локалните медиуми. Маж со лак … Продолжи со читање Биланс од нападот со лак и стрела во Норвешка: Пет лица загинаа, двајца се повредени