На ГП „Табановце“ се чека околу 60 минути за влез во земјава, на „Богородица“ околу 40 минути и за влез и за излез

Попладнево на граничниот премин „Табановце“ се чека околу еден час за влез во земјава, а времето на чекање на граничниот премин „Богородица“ и за влез и...

Влада: Од денеска две нови ленти на Табановце за влез во земјава, а функционира и лентата Отворен Балкан за камиони

Денеска претставници на Владата на Северна Македонија и Стопанската комора на Северна Македонија предводени од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и претседателот на комората Бранко...

Сали: 560 ковид-пациенти биле третирани со хемофилтрација во Клиниката Жан Митрев, мора извештај за секој поединечен случај

Мора да се напише извештај за секој поединечен случај. Да бидеме  реални, 560 предмети ќе ни одземат доволно време, за на јавноста да ѝ дадеме конечен...

Паднато дрво вечерва го прекина сообраќајот на граничниот премин „Меџитлија“ во двете насоки

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) информира дека сообраќајот на граничниот премин „Меџитлија“ од 19:30 часот е во прекин во двете насоки поради паднато дрво. Во вонредниот...

Кирил Петков се прости од амбасадорите

Бугарскиот премиер Кирил Петков приреди работен појадок за шефовите на дипломатските претставништва во Бугарија, со кои Бугарија има силни врски и активна соработка. На настанот учествуваа...

Кинески Вухан затвори област со 1 милион луѓе поради 4 асимптоматски случаи на Ковид

Кинеската метропола Вухан затвори област од речиси милион луѓе откако откри четири асимптоматски случаи на Ковид, бидејќи како област каде за првпат изби пандемијата сега не...