Трајанов: Гласот за нас не е изгубен глас

Тие што досега гласале за ВМРО-ДПМНЕ или за СДСМ, ако е изневерени и разорчарани, посебно неопределените и тие што досега не гласале, ги повикувам да излезат и да гласаат за кандидатите на Коалицијата за промени и правда

Пендаровски: Изјавата на Ју е најсериозната изјава дадена за Македонија

Според Пендаровски, американскиот претставник вчера искажа серија тешки квалификациии за ова што се случува во Македонија. Тој излезе од средбата со Никола Груевски и рече дека сериозно треба да се испитаат злоупотребите на владините преставници.

Орданоски за Ал Џезеира: Граѓаните со ВМРО-ДПМНЕ добија национализам

Новинарот и аналитичар Сашо Орданоски за изборниот пресврт- ВМРО-ДПМНЕ е убедлив на изборите, а опозицијата не го признава изборниот процес. Што добија граѓаните со владеењето на ВМРО-ДПМНЕ? Орданоски: популизам, национализам, на ниво на презир кон Албанците

Михаилов: Граѓаните на Охрид ја почитуваат работата на ВМРО ДПМНЕ

Со развиорени знамиња и со прослава на градскиот плоштад и низ улиците на Охрид, ВМРО ДПМНЕ прослави и прогласи победа и во Охрид. Претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ, Атанаско Михаилов рече дека Охрид е ВМРО-вски град

Ѓорчев:Таковината е во сигурни раце Груевски останува премиер,Иванов претседател

„Таковината е во сигурни раце Никола Груевски останува премиер, Ѓорѓе Иванов останува претседател“, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ прогласувајќи убедлива победа на предвремените парламентарни избори во скоро сите изборни единици

Стевче Јакимовски: Ова беа едни фер, демократски и достоинствени избори

Сакам, исто така, да подвлечам дека денеска присуствувавме на едни фер, демократски и достоинствени избори и, искрен да бидам, од ниту една општинска организација, односно од ниту еден изборен штаб немаме поплака на денешниот изборен процес, изјави лидерот на ГРОМ