Изложба за експедиција

Изложбата е продажна со цел да се соберат средства за поддршка на долгонајавуваната експедиција "Прва македонка на Монт Еверест" која поради недостиг на финансиски средства веќе трета година се одложува

Видео контра лажната романтика

Видеото во кое е прикажано како девојка ја одбива  понудата за брак на нејзиниото  "момче" пред минувачите на различни локации, стана хит на интернет и  само за еден ден собра повеќе од 300.000 гледања.

Тања Царовска, дел од добитниците на Греми

Наградата Греми , за најдобар поп инструментален албум ја освои познатиот Американец, музичарот Крис Боти, за својот албум “Impressions” во кој има и една заедничка изведба со ресенчанката Тања Царовска