Николовски: Граѓаните прават разлика меѓу нашата понуда и деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ

Вицепремиерот за корупција и генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски присуствуваше на изборна конференција на ОО СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и...

Чадеж: Во Скопје почнуваме нова ера на економска и политичка соработка во регионот

Бизнисмени од Србија, од Северна Македонија и од Албанија денеска и утре во Скопје ќе разговараат за можностите за подобра економска соработка во регионот. Претседателот Александар...

МТСП: Да се почитуваат препораките за заштита на здравјето од топлите бранови

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална работа, во Црвениот крст да ги почитуваат препораките од...

(Видео) Силна eксплозија во Леверкузен, жителите предупредени да останат дома

Силна експлозија во хемиски комплекс го потресе денеска германскиот град Леверкузен, по што голем облак од црн чад се издигна над градот. Германската федерална канцеларија за...

Борба за рејтинг и гледачи: Колкава е цената за ТВ права за спортски натпревари во регионот

Додека глобалниот пазар на ТВ права за спортски натпревари стагнира поради пандемијата на ковид-19, а екипите на англиската Премиер лига ќе добијат помалку пари во иднина...