Јанева на пат кон Идризово

Судија за извршување санкции од Основниот суд во Гевгелија денеска издал упатен акт за Катица Јанева, екс-специјалната јавна обвинителка, за издржување казна затвор во траење од...

Мигрена и вртоглавица како симптоми: „Хавана синдром“ кај 100 службеници на ЦИА

Околу 100 службеници на ЦИА и членови на нивните семејства се наоѓаат меѓу околу 200-те американски граѓани кои страдаат од мистериозниот „Хавана синдром“, изјави вчера директорот...

(Фото) Шокантна изјава на данска пливачка пред ОИ: Ме допираа и шепотеа гадости на уво

Олимписките Игри во Токио веќе почнаа со натпреварувачкиот дел, иако свечената церемонија на отворање не е одржана. Денешниот ден беше резервиран за фудбалскиот турнир во женска...