Снег падна на Пелистер

Ниските температури кои деновиве ја зафатија земјава, придонесоа на повисоките места да има и врнежи од снег. Првиот снег падна на Пелистер, а температурите се спуштија...

Финале во Купот на Македонија: Шкендија со три гола до втора титула

Тетовци во финалето во Струмица го совладаа Пелистер со 3:0 за втор триумф во натпреварувањето, за одмазда за ланскиот пораз на пенали од битолчани, но и за прва двојна круна во клупската историја. Два погодока за „црвено-црните“ на стадионот „Младост“ вечерва постигна Висар Муслиу во 20. минута и во 72. минута, во меѓувреме (52. минута) во листата на стрелци се впиша и Бесарт Ибраими

Куп на Македонија: Шкендија за двојна круна, Пелистер по сензација

Финалето е вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица со почеток во 20 часот. И тетовци и битолчани ќе играат за титула во најмасовното натпреварување, „црвено-црните“ имаа една победа, „зелените“ од „Под Тумбе кафе“

Фудбал, ЛЕ: Лех Познањ – Пелистер трет најпосетен меч во првото коло

Дуелот на „Миејски“ во Познањ во четвртокот го следеа околу 19.000 гледачи кои на крајот задоволни го напуштија стадионот. Најголема посета во 49. меча беше забележана во Глазгов каде „ренџерси“ го дочекаа Нидеркорн од Луксембург пред 48,681 гледач

Фудбал, ЛЕ: Лех со покер голови го урна Пелистер

Фаворизираниот полски состав го совлада македонскиот Куп освојувач со 4:0 и уште од сега може да размислува за наредниот двомеч во натпреварувањето и покрај реваншот на 6 јули на стадионот „Младост“ во Струмица

Македонските клубови тргнуваат кон Лига Европа – До каде ќе стигнат?

Први на терен ќе излезат тетовските „црвено-црни“ кои од 18 часот на стадионот „Младост“ во Струмица ќе бидат домаќини на молдавска Дачија. Од 20,30 часот во Сан Марино, дебармаалци ќе гостуваат на тимот на Тре Пене, а битолчани од 20,45 часот ќе се пресметаат со полски Лех во Познањ