Премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14:30 часот ќе имаат средба во Владата. Kако што најавија од прес службата на Владата за средбата ќе информираат преку соопштение.

Средбата доаѓа по барањето на Мицкоски за средба со Заев што го упати на денешната прес конференција.