(Видео) Акција на косовската полиција во Митровица: Солзавец и шок бомби од мостот над Ибар

Утрово во Косовска Митровица се огласија сирени, а во тек е операција на единиците на косовската полиција чии претставници порачаа дека „спречуваат шверц на стока“. Сирените … Продолжи со читање (Видео) Акција на косовската полиција во Митровица: Солзавец и шок бомби од мостот над Ибар