Заев на координација ги покани коалициските партнери-Оставката на премиерот повлекува оставка на целата Влада пропишува Уставот

Премиерот во оставка Зоран Заев ден по вториот круг од локалните избори и јавно соопштената одлука дека се повлекува од претседателските позиции во владата и во...