Интегрално интервју на експремиерот Зоран Заев за грчки „Ајидисис“: Демократијата и солидарноста мора да бидат на пиедесталот

Господине Заев, доаѓате во Атина како гостин на Алексис Ципрас за конференцијата на СИРИЗА. Вие двајца, заедно со министрите за надворешни работи Никос Коѕијас и Никола...