Пристигна новата американска амбасадорка Агелер – првата средба со министерот Османи

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со новоименуваната амбасадорка на САД, Анџела Прајс Агелер, по повод предавањето на копиите од акредитивните писма, соопшти утрово...