Заев: Со двете поништени пресуди, директно се упатува на враќање и повторување на грозоморните дејствија на режимската врхушка

Поранешниот премиер на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска на својот фејсбук-профил реагираше на одлуката на Апелацискиот суд да ја укина првостепената пресуда за Таргет-Тврдина, откако...