(ВИДЕО) Одземени 18 пушки и над 100 куршуми по контрола на 160 локации, кривични за шестмина, десетмина уапсени  

Денеска (30.01.2022) во периодот од 04.00 до 08.00 часот, полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при Министерството за внатрешни работи, во координација со Државен пазарен...

(ВИДЕО) Пресечен меѓународен шверц на марихуана вреднa 600.000 илјади евра, приведени шестмина македонски и косовски државјани

Одделот за специјални полициски операции и СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога пресекоа меѓународен канал за транспорт на дрога од територијата на Р.Косово...