4 години сам си покачувал плата – Вработен во ЈЗУ „Завод за нефрологија „Струга“ заработи кривична пријава

Педесет и осум годишен жител на струшкото село Драслајца доби кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и...